Сказати смішно приховати грішно підлягає. Конспект уроку російської мови

Згадайте, що ви знаєте про те, що підлягає.

  • Підлягає - головний чи другорядний член речення?
  • На які питання відповідає те, що підлягає?
  • З яким членом пропозиції співвідноситься належне?
  • Якими частинами промови найчастіше виражається підлягає?

90. Спішіть. У кожному реченні знайдіть підмет і визначте, якою частиною промови воно виражене.

  1. 1. Лисиця сімох вовків проведе. 2. Ніхто не суддя у своїй справі. 3. Мокрий дощ не боїться. 4. Сказати – смішно, приховати – грішно. 5. Потопаючий хапається за соломинку. 6. Семеро одного не чекають. 7. Одне нині краще за два завтра. 8. Ледачий сидячи спить, лежачи працює. 9. Хто у Москві не бував, краси не бачив. (Прислів'я)
  2. 1. Спочатку бігав він [Мцирі] від усіх, тинявся безмовний, самотній, дивився, зітхаючи, на схід... 2. ...З-за гори і нині бачить пішохід стовпи обвалених воріт і вежі та церковне склепіння. 3. І було все на небі світло і тихо. 4. Ти слухати мою сповідь сюди прийшов...

    (М. Лермонтов)

91. Розгляньте картину І. Шевандронова «На терасі». Вам все зрозуміло, чи не так? Опишіть зображений на картині. У цьому вам допоможуть питання. Підкресліть у своєму творі підлеглі.

І. Шевандронова «На терасі»

Хто привертає вашу увагу? (Придумайте ім'я). Чим цей персонаж вас зацікавив?

93. Спишіть, наголосіть підлеглі. Укажіть, чим вони виражені. Вкажіть пропозицію, в якій немає належного.

Стіни кімнат убра(н, нн)и були декількома картинами і картинками в старих(н, нн) вузеньких рамках. Я впевнений, що самі господарі давно забули їх зміст, якби деякі з них були віднесені(н, нн)и, то вони б, мабуть, цього не помітили. Два портрети було великих, писа(н, нн)их масля(н, нн) фарбами. Один представляв якогось архієрея, інший Петра ІІІ. З вузеньких рам дивилася герцогиня Лавальєр, запачка(н, нн) мухами.

господар
господарі

Навколо вікон і над дверима було безліч невеликих картинок, які якось звикаєш почитати за плями на стіні і тому їх зовсім не розглядаєш.

(Н. Гоголь)

94. За допомогою яких мовних засобів виражені смислові відмінності у цих парах речень? У яких реченнях підлягає синтаксично неподільним словосполученням, а яких - одним словом?

1. Мати з дочкою поїхали відпочивати. - Мати з дочкою поїхала відпочивати. 2. Коли він увійшов, Георгій із сином були вже в кімнаті. - Коли він увійшов, Георгій із сином був уже в кімнаті. 3. Коля з товаришем йшли попереду. - Коля з товаришем ішов попереду.

Самоаналіз уроку російської мови у 10 класі

Матеріал із Khabawiki

ТЕМА: Однорідні члени речення. Союзи при однорідних членах речення.Самоаналіз уроку.

ЦІЛІ УРОКУ:

1. ВИХОВНА

Виховання шанобливого ставлення до рідної мови; Виховання моральності, комунікативних умінь та навичок.

2. РОЗВИВАЮЧА

Розвиток логічного мислення школярів, їх аналітичних здібностей: уміння порівнювати, зіставляти, робити висновки; Розвиток монологічного мовлення учнів; Вміння аналізувати свою діяльність.

3 НАВЧАЛЬНА

Узагальнення та систематизація знань на теми: "Однорідні члени пропозиції. Союзи при однорідних членах".

Цей урок перший на тему «Пропозиції з однорідними членами.»

Цілі уроку реалізовувалися:

1. Виховна.

Через роботу з текстом Ю.Левітанського публіцистичного стилю. Комунікативна діяльність на уроці здійснювалася через роботу у парі. Така робота сприяє розвитку в учнів уміння прислухатися до погляду партнера (толерантності, яка сьогодні як ніколи затребувана у суспільстві).

2. Розвиваюча.

Здійснювалася через монологічну мову учнів під час відтворення теоретичного матеріалу, під час рецензування відповіді. Розвиток логічного мислення реалізовувалося.

3. Навчальна мета.

Здійснювалася у роботі з редагування речень, систематизації теоретичного матеріалу через мовний аналіз тексту.

Тип уроку:вдосконалення умінь та навичок учнів.

Вигляд:урок – практикум.

Як здійснювалася система моєї роботи на даному уроці? Чітка постановка мети на початку уроку, логіка у побудові уроку, підбиття підсумків після виконання завдань і наприкінці уроку.

Методи:використання на уроці репродуктивного методу (робота з підручником), частково – пошуковий використаний у роботі з редагування речень, роботі з текстом. Здійснювався творчий характер пізнавальної діяльності (аналіз тексту).

Форми роботи:самостійна робота, робота у парі.

На уроці використовувалися комп'ютерні технології з підвищення якості освіти учнів: здійснення самоперевірки під час роботи з тестами і текстом Д.С.Лихачева, для візуального сприйняття інформації (портрети, епіграф), під час подачі довідкового матеріалу.

Прийоми:

використали дидактичний матеріал на моральну тему; завдання, що спонукають до виявлення авторської позиції, висловлювання власної думки. Робота зі шкільним тлумачним словником за редакцією М.С. Лапатухіна. Учнями на уроці здійснювалася самооцінка, рефлексія. Діти користувалися підручником, карткою – інформатором, планом рецензії на роботу у творчих парах. Вся робота виконувалася на робочому аркуші.

На цьому уроці було реалізовано сучасні підходидо уроку російської мови:

Текстоорієнтована: Монологічна відповідь, рецензія, робота з текстом публіцистичного стилю.

Функціональний: вдосконалення власного усного та писемного мовлення (за попередженням граматичних помилок в усному та писемному мовленні.)

Комунікативно-діяльнісний: Робота з підручником, зі словником, над частковим комплексним аналізом тексту, з тестами.

Інтегрований підхід. Зв'язок із літературою через текст публіцистичного стилю. Формування гуманістичного світогляду учнів у вигляді висловлювання своєї життєвої позиції.

Особистісно орієнтований підхід на даному уроці був реалізований у тому, що я як учитель виступала в ролі організатора освітньої діяльності, давала завдання, консультувала, допомагала. Намагалася, щоб відносини учнів на уроці були засновані на взаємоповазі.

Цілі уроку ставилися разом із учнями, використані уроці різноманітні форми роботи. Під час уроку поєднувалися індивідуальна, фронтальна, парна роботи.

Недоліки у роботі:

Урок спрямований на вдосконалення знань, умінь та навичок учнів. План уроку був виконаний не повністю, внаслідок того, що багато часу використовувала для повторення теоретичного матеріалу (потрібно було диференціювати матеріал, відібрати найскладніший з параграфа).

Багато часу було дано учням виконання самостійної роботи.

Зважаючи на брак часу письмове виконання завдання мною було замінено на усне. Невдало була спланована робота з розвитку монологічного мовлення учнів при повторенні теоретичного матеріалу.

1. Доведіть, що перед вами пропозиція, розставте розділові знаки ( пропозиція записана на дошці):

Осінь минає миттєво залишаючи враження золотого птаха, що промайнув за вікном.

2. Опитування:

1) У якому розділі науки про мову вивчаються словосполучення та речення? (синтаксис)

2) Як діляться пропозиції щодо кількості граматичних засад? (просте та складне)

3) Які бувають пропозиції щодо мети висловлювання?

4) Що називається граматичною основою речення?

5)Чи відчуваєте ви труднощі щодо граматичної основи пропозиції?

Пам'ятка
Рифмовка «Головні члени речення»

Коли перед вами завдання – знайти
Головні члени пропозиції
Перш за все, знайдіть дієслово,
Дієслово в будь-якому способі.
Потім від нього ми запитання. Хто? Що?
До інших слів направляємо
І підлягає, як на гачок,
На ці питання зловимо.

3. Виділіть граматичну основу даної пропозиції, напишіть, чим виражено підлягає (див. вище).

Слово вчителя.Підлягає – те, що підлягає впливу (калька з лат. Subjectum).

4. «Розминка»
Дані пропозиції "розсипалися", допоможіть знайти в них підлягає, не поєднуючи слова: (як ви це зробили?) ( слайд)

    Дерева, от, гнулися, вітерця, найменшого;

    річку, Грека, їхав через;

    щастить, на, Соньку, Саньку, санчатах; (Іменники стоять у називному відмінку і відповідають на запитання що? або хто?)

    мати, дочка, любить; (підлягає залежить від порядку слів у реченні, тому що у одухотворених іменників збігаються форми називних і знахідних відмінків)

    велосипед, вантажівка, розбила; (підлягає – вантажівка, залежить немає від порядку слів, як від сенсу)

2. Повідомлення теми та мети уроку.
1. Слово вчителя.

    Отже, хлопці, хтось із вас, можливо, вже визначив тему уроку? ( слайд ) «Належне та способи його вираження». Запишіть тему у зошит.

    Скажіть, яка частина теми уроку вам відома, а яка вимагає доповнити знання новими відомостями?

    Виходячи зі сказаного, визначте мету та завдання на урок.

Мета уроку: розширити поняття про підлягає та способи його вираження.

2. Організація роботи із заповнення технологічної карти «Знаємо - Хочемо дізнатися -Дізналися». (Слайд)

Технологічна карта очікування

    Мотивація навчальної діяльності

1.Робота за карткою(Усно).

Знайдіть граматичні основи на картці №1. Порівняйте ці пропозиції з тими, що записані на дошці, визначте подібності та відмінності. слайд )

Картка 1.

1. Наші виграли.

2. Ситий голодного не розуміє.

    Чотири - парне число.

    Гучнеура мчало по околиці.

    Провожаючі стояли на пероні.

    Троє друзів грали у хокей.

    Один з них вже одержав перший розряд.

    Кохати - Отже жити.

    У нас розігравсявовчий апетит .

Слово вчителя. У восьмому класі ми повинні розширити наші уявлення про двоскладову пропозицію та її основу. Йдеться насамперед про підлягає. Сьогодні ми переконаємося з вами, що у ролі підлягає можуть виступати …

2. Робота в парах:«Злови ідею»:вирішіть криптограму ( слайд ) . Підніміться на верхівку синтаксичної «драбини», а потім спустіться з неї. Тоді ви знатимете, чим може бути виражене підлягає. Для того щоб правильно пройти сходами, потрібно рухатися по діагоналі зверху вниз, починаючи з виділеного місця.
- Хто перший знаходить відповідь, виносить її на дошку і записує у зошит.

іт
іц верб
ес ам сл
іт ою їжаків
рі ел зп до ос
га ча ьн ре ме оч
але ті сте дл ти е
ви еп ль е на ог еі ан

ще те ри но чи ре ча нф іє
су ст ль ла еп сл чи стін

3. Складання кластера

підлягає

головний член пропозиції хто? що? позначає предмет

іменник прикметник

займенник чисельний фразеологізм союз

прислів'я причастя вигук інфінітив

Предмет: російська мова.

Клас: 8.

Тема: Що підлягає. Способи вираження підлягає.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу

Мета уроку:

узагальнення та поглиблення знань учнів про підлягає та способи його вираження; розвивати навички знаходження того, що підлягає пропозиції; виховання потреб у практичному використанні мови у різних сферах діяльності

Завдання уроку:

    Систематизувати знання учнів про пропозицію як синтаксичну одиницю;

    Удосконалювати вміння визначати граматичну основу речень;

    Поглибити поняття про підлягає та способи його вираження;

    Відпрацювати навичку знаходження підлягає у реченні;

    Розширити та поглибити предметну компетенцію учнів;

    Виховувати потребу у практичному використанні мови у різних сферах діяльності.

Заплановані результати:

Предметні : навчитися знаходити за допомогою питання граматичну основу речень, що підлягає, виражене різними морфологічними способами

Метапредметні :

Комунікативні : слухати і чути один одного, з достатньою повнотою та точністю висловлювати свої думки відповідно до завдань та умов комунікації.

Регулятивні : самостійно виділяти та формулювати пізнавальну мету, шукати та виділяти необхідну інформацію.

Пізнавальні : пояснювати мовні явища, процеси, зв'язки та відносини, що виявляються в ході дослідження структури, змісту та значення слова, речення, тексту.

Особистісні : формування навичок індивідуальної та колективної дослідницької діяльності

Хід уроку.

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

    Організаційний момент(1 хв.)

Доброго дня, хлопці. За вікном жовтень, а в нас черговий урок і, отже, ми маємо навчитися чогось нового.

Відкрийте зошити та запишіть дату та вид роботи.

А до дошки піде Віка і допоможе нам це правильно зробити.

Жукова Віка(пише): Тринадцяте жовтня – пояснює вибір голосної

    Актуалізація опорних знань, підготовка до вивчення нового матеріалу(5 хв.)

    Гра «Третій зайвий» ( Слайд 1)

Давайте знайдемо в кожній групі зайве поєднання слів, не забудемо пояснити, чому воно є зайвим.

Насолоджуватися красою, осінній ліс, облетели листя

Краса осені, милуватися сніжинками, йти швидко

Перший сніг, дерева оголилися, облетіли восени

Коркунов Руслан, Озієв Іса, Ведяскіна Наталія

Насолоджуватися красою – словосполучення на основі управління, решта – узгодження

Йти швидко - словосполучення на основі примикання, інші - управління

Дерева оголилися – ця пропозиція

    Повідомлення теми, мети та завдань уроку(2 хв.)

Чим пропозиція відрізняється від словосполучення?

Копилов Олександр

У реченні є граматична (предикативна) основа

Що таке граматична основа речення?

Андріян Олександр

Граматична основа речення – це його ядро, відображення дійсності.

Правильно. Граматична основа пропозиції – важливе граматичне явище: без неї не існує. Ось чому будь-який синтаксичний розбір ми починаємо з знаходження граматичної основи.

А що складається з граматичної основи пропозиції?

Журбенко Артем

Граматична основа пропозиції складається з того, що підлягає і присудку.

Що таке належне? На які запитання відповідає?

Велетнів Максим

Підлягає – це головний член пропозиції, який відповідає на запитання хто? що?І вказує на «головного» героя пропозиції

Отже, сьогодні предметом нашого вивчення стане ПІДЛЕЖНЕ, про яке ми, начебто, знаємо багато.

Запишіть у зошит тему уроку.

(Слайд 2)

Записують тему уроку: «Належне. Способи вираження підлягає».

    Вивчення нового матеріалу(10 хв) .

    Спостереження над мовним матеріалом. Способи висловлювання підлягає (складаємо таблицю) – роздатковий матеріал. Додаток 1 .

На столах лежать таблиці. Нам треба знайти в записаних реченнях підмет і визначити, чим воно виражене. Відповідь ми запишемо до лівої колонки таблиці.

Спосіб вираження

Приклади

Іменник у називному відмінку

Завірюханасунулася одразу. Густо пішов сніг.

Займенник у називному відмінку

Яїхав увечері один на бігових дрожках.

Коженвирушив у кімнату, призначену йому.

Ніхтоз рідних не спав цієї ночі.

Прикметник

Дієприкметник

Чисельне

Вигук

Ситийголодного не розуміє.

Присутніобговорювали порядок денний.

Семерона одного не чекають.

Гучне урапрокотилося над площею.

Інфінітив

Розуміти- означає співчувати.

Фразеологізм

У поле вийшли від малого до великого.

Складова цільна назва

Широкою смугою, від краю до краю простягнувся Чумацький шлях.

Синтаксично цілісне словосполучення

Ми з бабусеюйшли тихенько до себе на горище.

Прислівник

Завтраобов'язково настане

Працюють із таблицею. Виділяють підмет, визначають, чим воно виражене. Працюють «по ланцюжку» (другий ряд):

Завірюха – іменник у називному відмінку; сніг – іменник у називному відмінку.

Я, кожен, ніхто – займенник.

Ситий – прикметник.

Присутні – причастя.

Семеро - числове число.

Ура - вигук.

Розуміти – інфінітив.

Від малого до великого – фразеологізм.

Чумацький Шлях – складове найменування.

Ми з бабусею – цілісне словосполучення.

Завтра – прислівник.

    Висновок: що таке ПІДЛЕЖНЕ? Чим він може бути виражений?

У лінгвістиці перехід частин мови у розряд іменників називається СУБСТАНТИВАЦІЯ. (Записується на дошці)

Підлягає – це головний член речення, який називає те, про що йдеться у реченні. У ролі підлягає може виступати як слово (будь-яка частина мови в іменник), так і словосполучення.

    Закріплення вивченого(18 хв.)

    Диференційоване завдання (10 хв.)

Групи А,В – вправа 90 (I ): списуємо пропозиції, знаходимо підлягає, визначаємо, що вона виражено.

Група С – самостійна робота з роздавальним матеріалом ( Додаток 2 )

У дошки вправу виконують:

Коркунов Руслан(пропозиції 1-4) та Диваєв Дмитро(Пропозиції 5-9).

    Лисицясімох вовків проведе. (Існує)

    Ніхтоне суддя у своїй справі.

    Мокрийдощу не боїться.

    Сказати- смішно, приховати- грішно. (Інф)

    Потопаючийхапається за соломинку.

    Одне нинікраще двох завтра.

    Ледачийсидячи спить, лежачи працює.

    Хтов Москві не бував, краси не бачив.(місць)

Ільїних Є., Ісаєва А., Буреніна Т., Бадров І., Рябінін Ст, Ведяскіна Н., Ковшова Ст.- Після виконання здають роботи на перевірку.

    Проблемне питання (3 хв.)

Знайдіть граматичну основу у цих реченнях. ( Слайд 3) Чи всім легко це було зробити?

Давайте пригадаємо, як розмежувати підлягає, виражене іменником у формі називного відмінка і доповнення, вираженого формою знахідного відмінка?

Калікічева Єлизавета

Гарний сніжокурожай збереже.

Проспектзасинав сніг.

Кленовий листзриває вітерсильний.

Можна поставити питання від присудка, а можна замінити іменниками 1 відміни - і ми відразу побачимо, в якому відмінку стоїть слово

    Тренувальна вправа (5 хв.)

Знайдіть підмет, визначте спосіб його вираження. ( Слайд 4).

Взаємоперевірка ( Слайд 5)

Перевірте роботу сусіда на слайді за зразком, підрахуйте кількість правильних відповідей.

Виписують із пропозицій підлягає, вказують, чим воно виражене.

Змінюються зошитами та перевіряють роботу сусіда по парті.

    Рефлексія. Підбиття підсумків уроку(7 хв.)

    Розмова:

    Що нового про підлеглого дізналися на сьогоднішньому уроці?

    Як називається в лінгвістиці перехід частин мови в розряд іменників?

Підлягає то, можливо виражено як іменником і займенником, а й будь-якою частиною мови у значенні іменника.

Субстантивація.

    Тестове завдання (диференційоване)

Виконують завдання (роздавальний матеріал – Додаток 3 )

    Організація домашнього завдання(1 хв.)

(Слайд 6)

§17 (вивчити матеріали уроку)

Вправа 93 (за завданням)

Словник

Записують домашнє завдання

    Організаційний момент(1 хв.)

Ви сьогодні добре попрацювали, усі молодці.

Виставлення оцінок за урок.

Додаток 1

Спосіб вираження

Приклади

Ситий голодного не розуміє.

Семеро одного не чекають.

Завтра обов'язково настане

Додаток 1

Спосіб вираження

Приклади

Завірюха насунулася одразу. Густо пішов сніг.

Я їхав увечері один на бігових дрожках.

Кожен вирушив до кімнати, призначеної йому.

Ніхто з рідних не спав цієї ночі.

Ситий голодного не розуміє.

Присутні обговорювали порядок денний.

Семеро одного не чекають.

Гучне ура прокотилося над площею.

Розуміти означає співчувати.

У поле вийшли від малого до великого.

Широкою смугою від краю до краю простягся Чумацький Шлях.

Ми з бабусею йшли тихенько до себе на горище.

Завтра обов'язково настане

Додаток 2.

    Хто стукає у двері до мене?

    Паління шкідливе для здоров'я.

    П'ять менше шести.

    Кожен рукою торкався поручнів.

    У клітці жили два чижі.

Додаток 2.

Знайдіть підлягає та визначте морфологічний спосіб його вираження.

    І ось уже тріскотять морози і срібляться серед полів.

    Хто стукає у двері до мене?

    Паління шкідливе для здоров'я.

    П'ять менше шести.

    Кожен рукою торкався поручнів.

    У клітці жили два чижі.

    Ми з приятелем удвох чудово живемо.

    Невидучий лише те бере, що той, хто бачить йому дає.

Додаток 2.

Знайдіть підлягає та визначте морфологічний спосіб його вираження.

    І ось уже тріскотять морози і срібляться серед полів.

    Хто стукає у двері до мене?

    Паління шкідливе для здоров'я.

    П'ять менше шести.

    Кожен рукою торкався поручнів.

    У клітці жили два чижі.

    Ми з приятелем удвох чудово живемо.

    Невидучий лише те бере, що той, хто бачить йому дає.

Додаток 3.

Тестування.

    У якому реченні підлягає виражене інфінітивом?

а) Наше завдання – дійти до міста будь-що-будь.

б) Грати з вами на одній сцені – радість, честь та блаженство.

в) У лісі завжди потрібно запам'ятовувати прикмети. Він почав швидко рахувати в учі.

    Яка пропозиція не має того, що підлягає?

а) І цей дзвін люблю я!

б) Люблю тебе, мій милий кинжал, товаришу світлий і холодний!

    У якій пропозиції підлягає синтаксично неподільним словосполученням

а) Завтра придумано для людей нерішучих та дітей.

б) Життя прожти – не поле перейти.

в) У кухні під вікном на сонечку Полкан із Барбосом грілися.

г) Люди, що стоять поруч, якось дивно погладували на мене.

    Визначте підлягає упередженнях.

а) Вороги нам найкращі друзі.

б) Що вітри мені та синє море?

в) Про що ти виєш, вітер нічний?


див. Цього ні заспівати, ні сказати.

  • - вступний вираз Відокремлюється разом з словами, що відносяться до нього. Докладніше про пунктуацію під час вступних слів див. у Додатку 2...

    Словник-довідник з пунктуації

  • - З вірша «Послання до Олександра Олексійовича Плещеєва» письменника та історика Миколи Михайловича Карамзіна: Хто муз від нудьги закликає І ніжних грацій, супутниць їх...

    Словник крилатих слів та виразів

  • - ...

    Словник антонімів

  • - утаю/, утаи/ш,...

    Орфографічний словник російської мови

  • - УТАЇТЬ, -аю, -аїш; -Айонний; совер., що. 1. Приховати від когось, зберегти в таємниці. У. Істину. 2. Приховавши, сховавши, не віддати, не вручити. У. лист. У. частина грошей. 3. Прибрати у таємне місце, сховати...

    Тлумачний словник Ожегова

  • - Утаїти, приховую, приховуєш, совер. що. 1. Приховати, зберегти у таємниці. Приховати правду. «О, любий мій! не втаю, що я тебе люблю. Лермонтов. «Маскою риси приховані.» Лермонтов...

    Тлумачний словник Ушакова

  • - приховати сов. перех...

    Тлумачний словник Єфремової

  • - Порівн. Сміятися не грішно з того, що смішно. Лєсков. Зимовий день. 5...

    Тлумачно-фразеологічний словник Міхельсона

  • - Сміятися не грішно - над тим, що смішно. Порівн. Сміятися не грішно з того, що смішно. Лєсков. Зимовий день. 5...

    Тлумачно-фразеологічний словник Міхельсона (ориг. орф.)

  • - Див. ЧОЛОВІК -...
  • - Див. ЧОЛОВІК -...

    В.І. Даль. Прислів'я російського народу

  • - Див. СУТНІСТЬ -...

    В.І. Даль. Прислів'я російського народу

  • В.І. Даль. Прислів'я російського народу

  • - Див. ПРАВДА - НЕПРАВДА -...

    В.І. Даль. Прислів'я російського народу

  • - Новг. Ірон. Про почуття досади, розчарування. НОС 10, 54...
  • - Прикам. Про неможливість уникнути якогось л. розмови. МФС, 91...

    Великий словник російських приказок

"Сказати - смішно, приховати - грішно." у книгах

Жив грішно – помер не смішно

Скільки коштує людина. Повість про пережите у 12 зошитах та 6 томах. автора

Жив грішно – помер не смішно

Скільки коштує людина. Зошит восьмий: Інородне тіло автора Керсновська Єфросинія Антонівна

Жив грішно - помер не смішно Найбарвнішою фігурою був «завідувач виробництва» доктор Нікішин. У ньому було стільки протиріч, що навряд можна сказати: «Я його знаю; я зрозумів його!» De mortuis nihil nisi bene ... Він був святий, але я так і не розібрала - християнський чи турецький?

Грішно начхати в Чудське озеро

З книги Сто днів до наказу автора Поляков Юрій Михайлович

Давайте поміркуємо на рівні «ти мене поважаєш?». Якщо ви думаєте, ніби це сакраментальне словосполучення означає лише те, що гуляння плавно переходить у пересічну п'янку, ви глибоко помиляєтеся. "Ти мене поважаєш?" - головний, я б

З книги: Олег Стрижак. "Секрети балтійського підплаву не приховати в глибинах флотських архівів" (М.: Воєніздат, 1996. С. 66-71)

Із книги Велика таємниця Великої Вітчизняної. Очі відкриті автора Осокін Олександр Миколайович

З книги: Олег Стрижак. "Секрети балтійського підплаву не приховати в глибинах флотських архівів" (М.: Воєніздат, 1996. С. 66-71) ... Загадкові дії Трибуца і його штабу в перші години війни. Н. Г. Кузнєцов у книзі «Напередодні» (М.: Воєніздат, 1969) пише, що вказівка ​​флотів про перехід на

Іван Семенович Барков. "Жив грішно, і помер смішно ..."

З книги Таємниці смертей російських поетів автора Куропаткіна Марина Володимирівна

Іван Семенович Барков. «Жив грішно, і помер смішно…» Іван Барков по праву вважається одним із найвидатніших поетів Росії, хоча прославився він не тими творами, які можна читати в школі чи інституті, насолоджуючись гарним складом та ідеально підібраними

4. Чи грішно сміятися?

З книги Зухвала книга для дівчаток автора Фетисова Марія Сергіївна

4. Чи грішно сміятися? Кожна людина більшою або меншою мірою має почуття гумору і дотепність. Почуття гумору - це здатність виявляти дива і смішне в навколишньому світі. Дотепність - це здатність знаходити закономірність і зв'язки в хаосі, що здається.

Сміятися, право, не грішно / Над усім, що здається смішно

З книги Енциклопедичний словник крилатих слів та виразів автора Сєров Вадим Васильович

Сміятися, право, не грішно / Над усім, що здається смішно З вірша «Послання до Олександра Олексійовича Плещеєва» (1796) письменника та історика Миколи Михайловича Карамзіна (1766-1826): Хто муз від нудьги закликає І ніжних грацій, супутниць; Віршами, прозою тішить Себе,

Правило 43. Сказати «ні» хорошому, щоб потім сказати «так» чудовому

Із книги Правила. Закони досягнення успіху автора Кенфілд Джек

Правило 43. Сказати «ні» хорошому, щоб потім сказати «так» чудовому Добре – ворог чудового. Яким простим не здається це поняття, проте ви здивуєтеся, наскільки часто навіть найуспішніші підприємці, найкращі

ГРІШНО ПЛЯВАТИ В ЧУДСЬКЕ ОЗЕРО

З книги Порнократія [Збірка статей] автора Поляков Юрій Михайлович

ГРІШНО ПЛЯВАТИ В ЧУДСЬКЕ ОЗЕРО Давайте поміркуємо на рівні «ти мене поважаєш?». Якщо ви думаєте, ніби це сакраментальне словосполучення означає лише те, що гуляння плавно переходить у пересічну п'янку, ви глибоко помиляєтеся. "Ти мене поважаєш?" - головний, я б

Грішно? Чи небезпечно для життя?

З книги Літературна Газета 6291 (№ 36 2010) автора Літературна газета

Грішно? Чи небезпечно для життя? Суспільство Грішне? Чи небезпечно для життя? КНИЖКОВИЙ РЯД Ю. Щербатих. Сім смертних гріхів, або Психологія пороку для віруючих та невіруючих. - М.: Астрель: АСТ, 2010. - 480 с. Ось уже яке десятиліття російське суспільство розділене на дещицю.

«Нарікати грішно»

З книги Літературна Газета 6473 (№ 30 2014) автора Літературна газета

«Нарікати грішно» Дмитро Кантов. По забаганку сюжету: Вірші. - Володимир: видавництво "Транзит-ІКС", 2013. - 96 с. - 300 прим. Це п'ята книга Дмитра Кантова, особливо відомого, на жаль, поета. Однак важко бути відомим, якщо живеш у Володимирі, далеко від галасливих

До чого привела спроба новонавернених християн Ананії та Сапфіри приховати від апостолів частину грошей, отриманих від продажу свого маєтку?

З книги Нова книга фактів. Том 2 [Міфологія. Релігія] автора Кондрашов Анатолій Павлович

До чого привела спроба новонавернених християн Ананії та Сапфіри приховати від апостолів частину грошей, отриманих від продажу свого маєтку? У керованій Петром та іншими апостолами єрусалимській християнській громаді панував принцип беззастережної спільності майна.

У хворобах грішно нарікати

З книги Хвороба та Смерть автора Феофан Затворник

У хворобах грішно нарікати Милість Божа буди з вами! Зі святом св.П'ятидесятниці! Бажаю вам усіх благодатей Св.Духа, про яких нині молитовно згадується у святій Церкві, більше здоров'я і спасіння! Здоров'я ваше похитнулося. Похитнуте здоров'я може похитнути і порятунок,

5. Бо що легше сказати: прощаються тобі гріхи, чи сказати: Устань і ходи?

автора Лопухін Олександр

5. Бо що легше сказати: прощаються тобі гріхи, чи сказати: Устань і ходи? (Мк. 2:9; Лк. 5:23). Питання, запропоноване книжникам, чудове за своєю глибиною та тонкістю. Вони думали, що важко сказати те, що було сказано Христом. Самі вони не стали б так казати. А "встань і

19. Коли ж будуть зраджувати вас, не дбайте, як або що сказати; бо в той час дано буде вам, що сказати,

З книги Тлумачна Біблія. Том 9 автора Лопухін Олександр

19. Коли ж будуть зраджувати вас, не дбайте, як або що сказати; бо в той час дано буде вам, що сказати, У синоптиків (Мк. 13:10, 11; Лк. 21:11, 12) скрізь виражається одна й та сама думка, тільки в різних словах. Учні не повинні дбати. Не повинні обмірковувати те, що